21,95
Tekst achterflap
All Systems Red by Martha Wells begins The Murderbot Diaries, a new science fiction action and adventure series that tackles questions of the ethics of sentient robotics. It appeals to fans of Westworld, Ex Machina, Ann Leckie's Imperial Raadch series, or lain M. Banks' Culture novels.
Beschrijving
All Systems Red by Martha Wells begins The Murderbot Diaries, a new science fiction action and adventure series that tackles questions of the ethics of sentient robotics. It appeals to fans of Westworld, Ex Machina, Ann Leckie's Imperial Raadch series, or lain M. Banks' Culture novels.
Details
| EAN : | 9780765397539 |
| Uitgever : | Palgrave Macmillan |
| Publicatie datum : | 30-05-2017 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Engels |
| Hoogte : | 201 mm |
| Breedte : | 127 mm |
| Dikte : | 15 mm |
| Gewicht : | 113 gr |
| Status : | Te bestellen |
| Aantal pagina's : | 160 |
| Reeks : | The Murderbot Diaries |
Humor, actie, spanning en goed uitgewerkt: compulsief leesbaar.
The Murderbot Diaries leek me zo'n simplistische, cliché titel voor een reeks, dat ik me telkens opnieuw afvroeg waarom het boek in mijn kast stond. Maar kijk: ook achter dat soort titels zitten soms fijne boeken verborgen.
Murderbot is een security-robot die zichzelf wist af te koppelen van de bedrijfssoftware die hem controleert. Hij houdt zich liefst bezig met het kijken van de 35.000 uren aan soaps en entertainment shows die hij van het bedrijfsnetwerk downloadde, maar blijft daarnaast nog steeds geprogrammeerd om de mensen in wiens dienst hij is, te beschermen. Hij heeft een hekel aan sociale interactie en leert meer uit de soaps die hij bekijkt, dan van de softwarepakketten die de firma bij hem installeerde.
Martha Wells lanceert haar serie novelles met verve: humor, actie, spanning en een vlotte stijl maken ze compulsief leesbaar en de sociale spanning tussen de robot en menselijke personages geven het verhaal een relevante en interessante ondertoon.
Degelijk uitgewerkte, ontspannen en goed geschreven scifi met nét dat iets meer. Kans dat we ook een volgend deel zullen lezen is reëel.