16,99
Tekst achterflap
A classic work of science fiction from a master storyteller
Beschrijving
A classic work of science fiction from a master storyteller
Details
| EAN : | 9781399607827 |
| Uitgever : | Hachette Collections |
| Publicatie datum : | 08-12-2022 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Engels |
| Hoogte : | 198 mm |
| Breedte : | 130 mm |
| Dikte : | 36 mm |
| Gewicht : | 361 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 512 |
| Reeks : | S.F. Masterworks |
Alles wat goede scifi te bieden kan hebben
Grass biedt je alles wat goede science-fiction te bieden kan hebben: actie, spanning, fascinerende nieuwe werelden, goed uitgewerkte personages, filosofisch/theologische vraagstukken en op scherp gestelde intermenselijke & intersoortelijke relaties.
In de verre toekomst heeft het menselijk ras zich noodgedwongen doorheen het universum verspreid omdat de aarde overbevolkt en opgebruikt was. Eén van de plekken waar de mens terecht kwam, is het fascinerende Grass: een planeet bijna volledig overwoekerd door de meest kleurrijke en verscheiden grassoorten en prairie. Enkele baronieën leven er koppig en eigenzinnig in een vreemde verstandhouding met de plaatselijke fauna en flora en worden het liefst met rust gelaten. Maar Grass is de enige planeet waar de mensheid niet vatbaar blijkt voor een dodelijk virus, zodat er gezanten vanop aarde naar de planeet worden gestuurd.
Die premise gebruikt Sheri S. Tepper om je als lezer mee te nemen op een fascinerende en beklijvende leestrip. Ze loodst je in strak tempo naar de geheimen van de planeet maar boeit evenzeer door de spanningen tussen de visies van personages goed uit te werken, heeft heel wat aandacht voor genderrollen en schrijft naar een sterk slot toe. Dat zet niet alleen de relaties tussen de personages op scherp, maar dwingt je als lezer ook na te denken over de grenzen van moraliteit, de nood tot handelen en de bereidwilligheid om tradities in vraag te stellen.
De kans lijkt me reëel dat deel 2 van de trilogie ook op ons leeslijstje terecht komt, als is Grass op zich een mooi afgerond geheel. Knap.