Het grote bloemenboek van Florian en Yasmina
Reine De Pelseneer
Nederlands | 26-03-2025 | 147 pagina's
9789462918481
Hardback
Bekijk inkijkexemplaar
24,95
Korte beschrijving/Annotatie
Kinderfictie rond Florian en Yasmina waarin bloemen en planten een centrale rol spelen in alledaagse situaties. Yasmina plukt per ongeluk maartse viooltjes, Florian probeert met bloemen te bemiddelen tussen zijn zus Linde en hun papa, en rozemarijn en vlierbloesem kleuren de eerste avond van de zomervakantie. De tekst combineert een avontuurlijke verhaallijn met praktische activiteiten om zelf uit te voeren, zoals paardenbloemgelei maken, een poezenspeeltje knopen met een oude sok en kattenkruid, en haren spoelen met kamillethee.
Tekst achterflap
Wat moet Yasmina doen als ze, min of meer per ongeluk, maartse viooltjes heeft geplukt? Kan Florian met bloemen ervoor zorgen dat zijn zus Linde het weer goedmaakt met papa? En hoe zorgen rozemarijn en vlierbloesem voor een geweldige, eerste avond van de zomervakantie? Kom mee op bloemenavontuur met Florian en Yasmina, en ga dan zelf aan de slag: maak goudgele gelei van paardenbloemen, knoop een poezenspeeltje van een oude sok en kattenkruid of licht je haren op door ze te spoelen met kamillethee.
Beschrijving
Wat moet Yasmina doen als ze, min of meer per ongeluk, maartse viooltjes heeft geplukt? Kan Florian met bloemen ervoor zorgen dat zijn zus Linde het weer goedmaakt met papa? En hoe zorgen rozemarijn en vlierbloesem voor een geweldige, eerste avond van de zomervakantie? Kom mee op bloemenavontuur met Florian en Yasmina, en ga dan zelf aan de slag: maak goudgele gelei van paardenbloemen, knoop een poezenspeeltje van een oude sok en kattenkruid of licht je haren op door ze te spoelen met kamillethee.
Details
| EAN : | 9789462918481 |
| Uitgever : | De Eenhoorn BV |
| Publicatie datum : | 26-03-2025 |
| Uitvoering : | Hardback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Status : | Beschikbaar |
| Aantal pagina's : | 147 |
| Keywords : | bloemen;florian;yasmina;linde;maartse viooltjes;rozemarijn;vlierbloesem;paardenbloemengelei;kattenkruid;kamillethee;zomervakantie |
Een feest voor al je zintuigen!
In 'Het grote bloemenboek' duik je in de wereld van buurkinderen Florian en Yasmina: meer dan twintig vrolijke, levenslustige (voorlees)verhalen over deze twee vrienden en over stadstuintjes, paarsebloemendag, lieve briefjes in de klas, gremolata alla alessandra...
Dit boek vol lentekriebels zetten we graag in de bloemetjes!
Dit 'grote boek vol joie de vivre' ademt liefde voor de natuur uit en dat werkt heel aanstekelijk. Je kan gewoon niet niet vrolijk worden van al die kleurrijke bloemetjes, kriebelende insecten, geurende kruiden, lachende gezichten...!
Dit 'grote boek vol activiteiten en bloemenweetjes' doet je verlangen naar buiten zijn, plukken, koken, knutselen, handen in de aarde, op verkenning gaan, in de keuken duiken, onkruid ontdekken... Want bovenop de verhalen bevat dit boek een schat aan recepten, doe-tips en informatie over meer dan 30 wilde bloemen en planten (inclusief de Latijnse naam).
Dit 'grote boek vol geur en kleur en smaak' is een feest voor al je zintuigen! Je krijgt zin om te proeven, te voelen en te ruiken. De weelderige, kleurrijke illustraties vol kleine details wakkeren verwondering aan.
Dit 'grote boek vol dichtbijhuizigheid' zet de natuurpracht dichtbij huis in de kijker. Geen palmbomen, slingerplanten, tijgers of hoge bergen. Wel genieten van kleine dingen: bloemetjes, onkruid en kriebeldiertjes in je eigen achtertuin. Mooi toch?!
Meer recensies van Liesbeth op www.vivelelivre.be